Važinėjant po dar nematytas sostinės vietas dainininkui Justinui Jaručiui labiausiai įsiminė Johno Lennono skulptūra ir kūriniai menų fabriko „Loftas“ teritorijoje.

Panorę išbandyti naujus automobilius Lietuvos vairuotojai gavo netikėtą progą atrasti ypatingas didžiųjų mūsų šalies miestų vietas – „Ford“ atstovai pasiūlė specialius Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos maršrutus, vedančius pro įdomiausius meno objektus. Iš viso potencialiems automobilių pirkėjams siūlomi 44 meniški sustojimai, kuriuose daug intriguojančių meno kūrinių.

Kasdienėje skuboje dažnai nė nepastebime arba net neįsivaizduojame, kiek meno kūrinių glūdi aplink mus. Piešiniai ant pastatų sienų, įvairios meno instaliacijos bei nedidelės skulptūrėlės – kiekviena jų turi atskirą istoriją ir kartu paverčia miesto erdves visą parą veikiančiomis meno galerijomis po atviru stogu.

Vienas pirmųjų Vilniaus maršrutą išbandęs dainininkas ir muzikos projektų dalyvis Justinas Jarutis sako, kad ši idėja labai smagi, leidusi atrasti daug dar nepažintų meniškų erdvių. Jo teigimu, automobilių pardavėjai parinko įdomias erdves, leidžiančias išvysti daugybę gatvės meno instaliacijų, skulptūrų ar tiesiog fotoobjektyvo dėmesio vertų vietų, kurių dažnai skubėdami nė nepastebime.

„Aš mėgstu vaikščioti, važiuoti dviračiu ar automobiliu ir stebėti aplinką. O dabar, kai automobilio bandymui yra paruoštas maršrutas, man atrodo, taip dar smagiau, nes nesiblaškai, o tiesiog važiuoji ir pamatai patikrintus gražius dalykus. Nemažai jų man tapo atradimu“, – sako žinomas kūrėjas.

Anot J.Jaručio, sostinėje jam labiausiai įsiminė kūriniai menų fabriko „Loftas“ teritorijoje, Johno Lennono skulptūra ir katinas Užupyje.

„Pandemijos suvaržymų metu tapo itin populiaru atrasti įvairias dar nematytas vietas, kurios dažniausiai driekiasi įspūdinguose gamtos kampeliuose. Šiuos maršrutus sukūrėme norėdami pasiūlyti vairuotojams išbandant naujus automobilius pamatyti savo aplinkąkitomis akimis“, – sako Živilė Baltulionytė-Leonavičienė, „Inchcape Lietuva“marketingo ir klientų patirties vadovė.

Užsiregistravę ir atvykę į bandomąjį važiavimą vairuotojai iš „Ford“ atstovybių darbuotojų gaus lankstinuką-žemėlapį su siūlomais aplankyti objektais, jų aprašymais ir įdomiais faktais, o automobilių navigacijos sistemose visi lankytini objektai yra suvestiiš anksto, tad beliks vadovautis nurodytomis kryptimis.

VL