Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Lytagros“ sėkmės raktas – modernus ūkis

Pakaunėje esantis Raudondvario pilies dvaras nuo XVII a. matė daug įvykių, daug naujovių, tačiau moderni pasaulinio lygio žemės ūkio technika šio jaukaus Lietuvos renesanso architektūros paminklo kiemus papuošė pirmą kartą. Tai sumanė viena iš šalies žemės ūkio lyderių – akcinė bendrovė „Lytagra“ ir Raudondvario pilies šeimininkė – Kauno rajono savivaldybė. Parinktas labai taik-lus renginio žemdirbiams pavadinimas – „Modernus ir šiuolaikiškas ūkis“.

Pasirašė sutartį

Bendro renginio metu AB „Lytagra“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta kartu organizuoti šventes ir šviečiamuosius renginius, teikti metodinę pagalbą ūkininkams, supažindinti juos su žemės ūkio ir mokslo naujovėmis.

„Sutartis su viena pažangiausių Baltijos šalyse žemės ūkio bendrovių padės mūsų žemdirbiams dar efektyviau ūkininkauti. Kauno rajonas buvo, yra ir, esu įsitikinęs, liks ateityje pirmaujančio šalyje ūkininkavimo kraštas. Taip yra todėl, kad būtent Kauno rajone yra svarbiausios žemės ūkio aukštosios mokyklos ir viena didžiausių šalyje bendrovių „Lytagra“, neužmirštanti ir rajono savivaldybei itin svarbios socialinės bei kultūrinės srities“, – dėkojo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

AB „Lytagra“ generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis (pirmas iš kairės) ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

AB „Lytagra“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Adomas Balsys pasiūlė į mero sudėliotą vertybių puokštę įtraukti ir Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančią pirmąją šalyje kooperatinę pieno perdirbimo įmonę „Pienas LT“. Beje, ir prie šios įmonės įkūrimo labai prisidėjo AB „Lytagra“, kuriai priklausanti žemės ūkio bendrovė yra kooperatyvo narė.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininko pareigas laikinai einantis Sigitas Dimaitis perdavė ūkininkų padėką: „Žinau ne vieną ūkininką, kuris investavo neapskaičiavęs savo jėgų ir pateko į bėdą. Kitos įmonės tokiems ūkininkams būtų negailestingos, o štai „Lytagra“ tokiais atvejais daugeliui ūkininkų ištiesė pagalbos ranką.“

Planuoja plėtrą

AB „Lytagra“ generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis pranešė, kad AB „Lytagra“ ir toliau plečia savo tinklą šalyje ir kaimyninėje Latvijoje: „Šiuo metu įmonę sudaro 24 filialai ir penkios antrinės įmonės. Šįmet įkursime ir šeštąją įmonę. Prie AB „Lytagra“ prisijungė Okainių ŽŪB Kėdainių rajone. Kovo 17 d. Kėdainiuose planuojame atidaryti 25-ą filialą. Iš viso įmonių grupėje dirba per 900 specialistų, o įmonių grupės apyvarta 2016-aisiais pasiekė 199 mln. eurų.“

„Lytagra“ šįmet vėl negaili investicijų agroserviso tarnybų darbui tobulinti. „Prieš metus „Lytagros“ remonto dirbtuvės veikė Kaune, Vilniuje, Šiauliuose ir Plungėje, pernai atidarėme dirbtuves Panevėžyje, o šių metų pradžioje – Alytuje. Jose iš viso veikia 30 serviso komandų, kuriose darbuojasi per 50 savo darbą gerai išmanančių specialistų. Artimiausiais metais „Lytagra“ planuoja atidaryti serviso centrą Raseinių rajone“, – sakė E.Aksomaitis.

Taupo galią

„Lytagros“ pastangomis „New Holland“ kombainais Lietuvoje ūkininkų jau nenustebinsi. „New Holland“ – patikima, kokybiška ir visame pasaulyje žinoma bei ūkininkų labai vertinama technika“, – trumpai apibūdino AB „Lytagra“ komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas.

Javų kombainų produktų vadybininkas Virginijus Novošinskas atkreipė ūkininkų dėmesį į kitą aspektą – „New Holland“ kombainai taupo galią ir didina darbų našumą. „Jeigu palygintume dabartinius „New Holland“ kombainus su gamintais 2010-aisiais, pamatytume, kad dėl nedidelių, bet efektyvių konstrukcijos pakeitimų kombainai tapo ir galingesni, ir našesni“, – sakė jis.

Virginijaus žodžius patvirtina „New Holland“ CR 10.90 kombainu 2014 m. Jungtinėje Karalystėje pasiektas rekordas – per 8 valandas prikulta 797 656 t žieminių kviečių. Tai net 19 proc. daugiau nei pasiekė artimiausi konkurentai. Ūkininkai atkreips dėmesį ne tik į rekordą, bet ir į kitą rodiklį – nuostoliai sudarė tik 0,6 proc.

Verti dėmesio traktoriai

Traktorių pardavimų vadybininkas Mikalojus Švėgžda pasisiūlė atvažiuoti pas ūkininkus į svečius. Tačiau ne tuščiomis kišenėmis, o važiuotas su ūkininkų pageidaujamu pamatyti ir savo ūkyje išbandyti kuriuo nors „Lytagros“ turimu „New Holland“ traktoriumi. Tereikia Mikalojui paskambinti ir susitarti. Traktoriai tikrai verti dėmesio. Šių metų naujiena – naujos kartos „New Holland“ T5 serijos traktoriai (nuo 99 iki 117 AG). „Nudžiugins Electro-Command pavarų dėžė, taigi su sankaba praleisite mažiau laiko ir dar atsiras galimybė užsisakyti amortizuojantį priekinį tiltą“, – teigė M.Švėgžda.

Dabar „New Holland“ traktorius galima įsigyti ypač palankiomis sąlygomis .

Gamintojai atnaujino ir T6 seriją (115-145 AG), T7 (nuo 180 iki 315 AG) ir T8 TIER 4B serijos (iki 435 AG) modelius, o naujausią T9.700 gražuolį ūkininkai savo akimis galės pamatyti parodoje „Ką pasėsi 2017“. „Didelis ir našus traktorius sumažins jūsų išlaidas – kuo didesnis traktorius, tuo mažiau sąnaudų tam pačiam plotui“, – priminė Mikalojus.

„Galiu pridurti, kad siūlome išskirtinai palankias technikos įsigijimo sąlygas: tik 0,99 proc. palūkanų + Euribor, o pradinė įmoka nuo 20 proc. “, – pridūrė U.Stančiauskas.

Krautuvai ir plūgai

Raudondvario pilies dvaro kieme „Lytagros“ svečių akys krypo į Baltijos šalių rinkoje dar nematytą „JCB 535-95 Agri Pro“ krautuvą. JCB ir „Overum“ produktų vadybininkas Artūras Lapėta pridūrė, kad krautuvo išorė lyg ir mažai pasikeitusi, tačiau iš tikrųjų pokyčiai labai svarbūs: „Šis krautuvas vienintelis rinkoje turintis unikalią DualTech VT pavarų dėžę, kurią sudaro hidrostatinė ir pusiau automatinė pavaros.“

„Norinčiuosius turėti būtent šį krautuvą galiu nudžiuginti išskirtinėmis įsigijimo sąlygomis – nuo 0,3 proc. palūkanų. Geriau nerasite!“ – siūlė U.Stančiauskas. Jeigu krautuvą jau turite, pamąstykite, ar nevertėtų įsigyti pasaulinėje rinkoje pripažintų švediškų „Overum“ plūgų. Darbų našumas jūsų ūkyje padidėtų.

Naujausias „JCB 535-95 Agri Pro“ vienintelis rinkoje turi unikalią DualTech VT pavarų dėžę, kurią sudaro hidrostatinė ir pusiau automatinė pavaros.

Vokiška technika

Teisingai sakoma, kad vokiškos kokybės girti net nereikia. Ji pati save giria ūkininkų ūkiuose. Tokia yra ir „Krone“ kompanijos gaminama pašarų ruošimo technika: savaeigės žoliapjovės ir smulkintuvai, vartytuvai, grėbliai, įvairūs presai ir kt. technika. Kompanijos „Krone“ atstovas Baltijos šalyse Edgaras Apanavičius atskirai paminėjo granuliatorių „Premos“: „Ši mašina lauke surenka sausą masę, šiaudus ir iš karto juos paverčia granulėmis, kurias galima naudoti tiek pašarams, tiek kraikui, tiek kurui.“

Vokiškos technikos kokybės įvaizdį sustiprina ir kompanija „Amazone“. Tai jos pagamintas purkštuvas Raudondvario pilies kieme vos galėjo ištiesti savo 36 metrų pločio sparnus. „Amazone“ yra viena iš lyderių, gaminančių žemės dirbimo, augalų apsaugos bei tręšimo techniką. „Mažesniems ūkiams rekomenduoju mechaninius trąšų barstytuvus ZA-M, vidutinio dydžio ūkiams tiktų ZA-V modelis, o moderniausiu pavadinčiau modelį ZA-TS, kuriame gali būti sumontuota palydovinė GPS sistema, taigi trąšas galima paskirstyti efektyviai – išberti tiek, kiek reikia“, – sakė „Amazone“ technikos pardavimų vadovas Sigitas Kliauga.

Vokiečius garsina ir „Horsch“ kompanijos technika, nes šią kompaniją įkūrė ūkininkai, taigi jie gerai išmano, ko ūkiams labiausiai reikia.

„Technika ir technologijos, kurias idealiomis laikėme prieš 10 metų, šiandien jau neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Turiu omenyje lietuviams ūkininkams jau žinomą terminą „juostinė žemdirbystė“. Idėja tokia – žemę reikia dirbti tik toje vietoje, kur bus sėjama. Būtent tokiu principu dirbančių mašinų paklausa jau dabar pradeda augti ir didės ateityje“, – tikino „Horsch“ kompanijos atstovas Baltijos šalims Nerijus Žukauskas.

„Horsch“ kompanija ūkininkams siūlo naudoti Focus technologiją, kuri užtikrina efektyviausią trąšų įterpimo būdą.

Technika gyvulininkystės ūkiams

Pienininkystės ūkiams skirtą techniką „Lytagra“ pirmiausia išbando savo žemės ūkio bendrovėje ir tik tada pasiūlo pieno gamintojams. Apie savo ūkių ateitį galvojantys stambesni pieno gamintojai investuoja į melžimo robotus ne dėl puikybės, o dėl būtinybės. „Lytagra“ gali pasiūlyti jau išbandytus visus įmanomus „Lely Astronaut“ robotus: karvėms melžti, pašarams ruošti ir pristumti, mėšlui valyti. Pasak „Lytagros“ vadybininkės Jurgitos Balsytės, suvokiantys robotų galimybes pieno gamintojai gali patikimai stebėti karvių sveikatingumo rodiklius, užfiksuoti pirmuosius karvių susirgimo požymius, laiku imtis gydymo priemonių ir taip išvengti gresiančių nuostolių. Tačiau, regis, net idealius melžimo robotus gamintojai nuolat tobulina.

„Pastebėsite, kad naujausių „Lely Astronaut“ melžimo robotų konstrukcija šiek tiek pakeista. Pavyzdžiui, anksčiau karvė turėdavo tarsi įeiti į roboto vidų, o dabar konstrukcija taip pakeista, kad karvė nesijaučia patekusi į uždarą patalpą, patiria mažiau streso, todėl padidėja primilžis“, – aiškino J.Balsytė.

Rekomenduojami video