Asociatyvi nuotr.

Dėl karantino veiklą apriboti turėjusiam verslui Biržų savivaldybės taryba siūlo atleidimą  nuo nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių. Tuo metu kai kurių įmonių darbuotojai ir politikai abejoja verslininkų sąžiningumu.

Viešai transliuotame Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdyje  nuskambėjo mintis, kad vietos politiko valdomoje verslo įmonėje mažinami atlyginimai.
Ši žinia jau kelias dienas sklandė rajone, apie tai kalbėjo uždarosios akcinės bendrovės „Biržų duona“ darbuotojai.
„Maisto prekių pardavėjai ir didieji šalies duonos kepėjai džiaugiasi per karantiną kelis kartus padidėjusiomis apyvartomis, o mūsų įmonėje jos esą sumažėjusios, bendrovė patyrusi nuostolių ir panašiai. Ištisomis paromis dirbę mes gavome 15 procentų sumažėjusį atlygį“, – pasakojo „Biržų duonoje“ dirbantys žmonės.

Apie tai „Šiaurės rytai“ teiravosi Biržų rajono savivaldybės taryboje dirbančio UAB „Biržų duona“ direktoriaus Viktoro Kurganovo.
Jis paprašė kalbėtis su  įmonės vykdomuoju direktoriumi Andriumi Kurganovu.

„Nesakau, kad atlyginimai už balandžio mėnesį buvo tokie patys kaip už kovą. Tačiau tikrai netiesa, kad jie sumažėjo 15 procentų“, – sakė A. Kurganovas. Anot jo, algos įmonėje vidutiniškai sumažėjo apie 6 procentus.
Bendrovės „Biržų duona“ vykdantysis direktorius teigė, kad atlygimų pokyčius lėmė balandį sumažėjusi apyvarta.
Prasidėjus karantinui kovo mėnesį pardavimai augę, nes žmonės pirkę daugiau maisto.

„Antroje kovo pusėje buvo mažiausiai 2 ar 3 kartus didesni  dienos užsakymai, o balandį jie buvo stipriai kritę. Tonine išraiška produkcijos pagaminome gal 45 tonomis mažiau “, – kalbėjo „Biržų duonos“ vadovas A. Kurganovas. Per karantiną žmonės vengė stambių prekybos centrų ir stengėsi apsipirkti mažose parduotuvėlėse. Dėl šios priežasties tekę didžiuosiuose miestuose uždaryti „Biržų duonos“ firmines parduotuves prekybos „banginiuose“, „Mega“, „Saulės miestas“. Tai irgi lėmė įmonės apyvartų mažėjimą.

Pasak bendrovės vykdomojo direktoriaus A. Kurganovo, balandį nedirbo 30 procentų iš 400 bendrovės žmonių. Vieni turėjo nedarbingumo pažymėjimus, kiti – vaiko priežiūros atostogose ar prastovose.
„Imant visus mūsų darbuotojus, prastovose buvo apie 8 žmones“, – sakė A. Kurganovas.
Pasiteiravus, ar yra tikimybė, kad atlyginimai grįš į buvusį lygį, pasak direktoriaus, lems gamybos apimtys.
„Didžiąją darbo apmokėjimo dalį darbuotojai gauna už pagamintą produkciją. Gamybos lygį stebime kiekvieną mėnesį ir gegužę matome, kad pradedame išeiti iš to minuso“, – kalbėjo bendrovės „Biržų duona“ vykdomasis direktorius A. Kurganovas.

Alfreda Gudienė