Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pernai tauragiškiai iš nuomos uždirbo 700 tūkst. Eur.

Socialiniuose tinkluose nuolat pasirodo skelbimų apie buto ar namo dalies nuomą. Vieni ieško, kiti siūlo. Tik ar visi savininkai savo turtą nuomoja legaliai? Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, verslo liudijimu nekilnojamojo turto nuomai įsigyjama daugiau.

Nekilnojamojo turto (NT) savininkai, norintys jį išnuomoti, privalo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) įsigyti „Gyvenamosios paskirties patalpų nuomos, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“ verslo liudijimą. Su individualios veiklos pažyma ši veikla negalima. Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė informavo, kad NT nuomoti galima ir be verslo liudijimo, tačiau metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1-osios, būtina deklaruoti gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM).

Anot L.Mačernienės, praėjusiais metais verslo liudijimus NT nuomai įsigijo 80 tauragiškių. Šiemet tokių žmonių daugiau – 87. Tačiau VMI darbuotoja paaiškino, jog nėra galimybės išskirti, ar šie NT savininkai nuomoja gyvenamąjį būstą, ar komercines patalpas. Iš NT nuomos tauragiškiai pernai deklaravo uždirbę beveik 0,7 mln. Eur.

Duomenis apie nekilnojamojo turto nuomą kaupia ir VĮ Registrų centras. Kaip informavo šios įstaigos atstovas Mindaugas Samkus, per 2018 metus Nekilnojamojo turto registre įregistruoti 430 juridiniai faktai apie sudarytą nuomos sutartį. Šiemet per pirmąjį pusmetį tokių faktų įregistruota jau 50.

„Svarbu pažymėti, kad Registrų centre galima įregistruoti patį faktą apie sudarytą nuomos sutartį. Tas faktas tampa viešas, matomas konkretaus išnuomojo NT objekto išraše. Tik įregistravus tokį faktą, nuomos sutartį galima panaudoti ginant savo teises prieš trečiuosius asmenis. Mes neturime galimybės tiksliai žinoti ar būstas (butas ar gyvenamasis namas) nuomojamas gyventi, ar ten vykdyti kitą veiklą. Bet pateikti skaičiai apima tik butus ir gyvenamuosius namus, tad labai tikėtina, kad nuomos sutartys sudarytos su tikslu tame būste gyventi“, – skaičius paaiškino M.Samkus.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video