Alytaus rajone, Miroslavo kaime, gyvenantis Stasys Galkevičius dalį daržovių derliaus kiekvienais metais dovanoja „Carito“ organizacijai. Tokį neatlygintiną gestą S.Galkevičius jau daro daugybę metų ir savo sukauptų daržovių veža į Šventų Angelų Sargų parapijos „Caritą“.
Kaip pats Stasys sako, jau nebepamena, kiek metų šia filantropiška veikla užsiima, jis tik žino, kad tai pradėjo daryti dar nuo sovietmečio laikų.
Lietuvoje „Caritas“ pradėjo veikti nuo 1926 metų. S.Galkevičius į šią katalikišką, savanorišką organizaciją savo užaugintas daržoves pradėjo vežti, kai kolūkinė ūkio sistema ėjo į pabaigą.
S.Galkevičiui tuo metu cukraus fabrikas pasiūlė pasiimti nemokamai cukraus. Stasys tai padaręs, penkiasdešimt kilogramų cukraus nuvežė ir padovanojo „Caritui“, o savo dosnią veiklą tęsia iki šiol.
S.Galkevičius noriai dovanoja maisto produktų, nes pats augo vargingiau nei kiti. Pokario metais jo tėvas labai sirgo, tai užklupdavo džiaugsmas, kai koks nors kaimynas duodavo bent rugių duonai.
„Pagalvoju, kai aš dabar turiu, auginu daržovių, tai reikia jų nuvežti kitiems, dalintis su kitais“, – pasakojo S.Galkevičius.
Dabar Stasys nedaug sodina daržovių. Jis veža tokius maisto produktus kaip bulves, burokėlius, kopūstus, morkas. Ankstesniais laikais, pasak Stasio, jis sodindavo ir į „Caritą“ nuveždavo daug daugiau daržovių. Dabar ypač dosniai dalinasi derliumi Kalėdų laikotarpiu, Velykų metu. Užauga nemažai daržovių per metus, tai užtenka ne tik Stasiui ir jo šeimai, bet ir atiduoti kitiems.
Kadangi „Caritas“ yra ne pelno organizacija, kurios niekas nefinansuoja, S.Galkevičiaus labdara šiai įstaigai labai padeda. Alytaus Šv. Angelų Sargų parapijos „Carito“ savanoriai puikiai žino Stasį ir yra jam labai dėkingi.
„Jis vienas iš pagrindinių mūsų rėmėjų. Atlaidams paprašiau jo, kad kažką atvežtų, ir atvežė kopūstų, burokėlių. Kai anksčiau laikė karvę, sūrio, sviesto duodavo. Esam labai dėkingi jam“, – džiaugiasi Aldona Vasiliauskienė, ilgametė „Carito“ savanorė.
S.Galkevičiui padeda ir žmona Janina, besirūpindama namų aplinka, buitiniais, įprastais namų ūkio darbais.
„Reikia padėti ir seserims, ir vaikams, nors jau ir aštuoniasdešimt penkti metai eina. Kai negalim kažko suteikt, pailsim, ir vėl po to padedam“, – sakė J.Galkevičienė.