Gyvena Dotnuvoje toks Gintas Galičinas. Turintis meninių gebėjimų. Daro staliaus darbus, turi savo dirbtuvėlę, o laisvu laiku nuo pagrindinio darbo Žemdirbystės institute, Žolių selekcijos skyriuje, drožia visokius darbelius daugiausia iš ąžuolo: veidus žmonių, kitų būtybių, pasakų ir multifilmų herojus.
Medžio darbai – ir praktiniam naudojimui, ir dėl grožio
Sodyboje galima pamatyti anūkei padarytą smagų namelį su visa
reikalinga įranga, patogią pavėsinę, linksmas sūpynes. Pievoje išdėlioti
mediniai gyvūnai, pasakų veikėjai. Dalis darbelių ryškiai nudažyti.
Daugiausia darbelių yra iškabinti ant ūkinio namo sienos. Ekspozicijoje daugiausia pamatysime veidų. Veidas mergaitės, veidas kažkokios būtybės, − nei pats Galičinas dažnai nežino, kas čia per veidas. Sako, retai kada iš anksto sugalvoja temą, nusistato, kas bus padaryta. Drožia ir kažkas savaime išeina. Žinoma, kartais nusižiūri ir nuo kitų menininkų, parsiveža kokią idėją iš mugių. Pats į muges parduoti savo darbų neveža. Šaukštų nedrožia. Būtų neįdomu. O svarbiausia – laiko nėra.
Menais užsiima 15 metų
Gintas kilęs iš Radviliškio rajono. Jau 30 metų dotnuviškis. Turi
savo sodybą. Du vaikai. Sūnus Gvidas dar gyvena kartu, o dukra Gintarė
jau turi savo šeimą ir irgi gyvena Dotnuvoje. Gintas kažkada dirbo žemės
ūkio bendrovėje staliumi. Kai keitėsi laikai, bendrovė iširo, kurį
laiką dirbo namuose: kam langus, kam duris padirbindavo.
Paskui įsidarbino Žemdirbystės institute. Ir štai jau šešeri metai, kaip dirba Žolių selekcijos skyriuje. Gintas yra baigęs Lančiūnavos technikumą, veterinaras, bet juo nei dienos nedirbo. Medžio darbai arčiau širdies visgi. Drožti visokius veidus ir kitus darbelius pradėjo prieš 15 metų. Daugiausia dirba su kaltuku, bet nevengia panaudoti ir elektrinių priemonių. Juk reikia ir pagręžti, ir pašlifuoti.
Daro traktoriukus
Kitas hobis – savadarbiai traktoriukai. Padaro, deda skelbimą į laikraštį ir taip parduoda. Visgi juos daryti neapsimoka, tai hobis. Įdomu surinkinėti. Važiuoja į metalo laužus, ieško detalių, reikia ir kitų paslaugų, o tai kainuoja, tad neapsimoka. Bet vis tiek daro, nes įdomu padaryti. Užtrunka apie mėnesį vienam traktoriukui padaryti. Tokius traktoriukus yra padaręs šešis. Sako, kad daugiau nedarys. Gal. Sako, kad dabar į Lietuvą priveža pigios padėvėtos technikos. Gintas gali ir šiaip techniką paremontuoti, jei kas kreipiasi. Turi auksines rankas tokiems darbams.