Kovo pradžioje Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta fotografijų paroda „Tilžės bažnyčia lietuvių bendruomenės gyvenime“. Parodos autorius pagėgiškis poetas, fotografas, muziejininkas, Mažosios Lietuvos krašto žinovas Eugenijus Skipitis. Kartu su autoriumi atvyko LR konsulas Tilžėje (Sovetske) dr. Bronius Makauskas.
Fotografijų parodos autorius Eugenijus Skipitis.
Eugenijus Skipitis kalbėjo: „Per fotoaparato ieškiklį nėra lengva pagauti tas nuotaikas, kurios atsiranda Tilžės ar kitos parapijos tikintiesiems bendraujant su bažnyčia. Ypač kai gyveni kitoje Nemuno pusėje, kai prie bendruomenės ir bažnyčios gali prisiliesti tik epizodiškai, netikėtai atsidūręs kokiame nors renginyje, bendruomenės pobūvyje ar tiesiog būdamas Tilžėje užėjęs į bažnyčią pasidžiaugti kunigo Anupro Gauronsko skleidžiama Dvasios šviesa. Vargu, ar man pavyko nufotografuoti tą Dvasios spindesį, tačiau jaučiu, kad Tilžės lietuvių bendruomenės ir bažnyčios gyvenime atradau dvidešimt penkias sekundes, kurios įprasmina šio krašto sudėtingo likimo žmones. /…/ Nuodėmingai jaučiu, kad dėl to, kas ten vyksta, esame kalti ir mes. Dabartinė valdžia nieko nedaro, kad palaikytų lietuvybę. Gyvename pernykščio sniego metais“.
Parodos autorius atviravo, kad nuotraukose stengėsi užfiksuoti, kas vyksta Tilžės bendruomenėje, kaip klebonas atlieka savo pareigas, kai kurios nuotraukos yra iš bažnyčios archyvo. Pasidžiaugė, kad dabartinis konsulas B. Makauskas rūpinasi koncertais, susitikimais. Bažnyčios parapijos namuose rengiamos parodos, organizuojamos šventės. Savo pasisakymą E. Skipitis užbaigė jausmingu eilėraščiu, kurio paskutinės eilutės skamba taip: „…ir staiga man pasirodė, kad su jais esu gyvenęs“.
Konsulas B. Makauskas atsiprašė, kad dėl sveikatos sutrikimų negalėjo atvažiuoti pats kunigas Anupras Gauronskas. Kalbėdamas apie šį žmogų, aukštino jo pasišventimą dirbti ekstremaliomis sąlygomis įkurtose bažnyčiose, kurias vienija kultūra ir bendruomeninė veikla. Pasak jo, A. Gauronsko tarnystė – lietuviškumo židinys, kuris teikia viltį, tačiau kunigo jėgos senka. Konsulas apgailestavo, kad jie palikti likimo valiai. Konsulate nėra salės, tad norint surengti kokį koncertą, tenka prašyti leidimo, mokėti nuomą, o lėšų stinga.
B. Makauskas pasakojo, kad Tilžės lietuviams organizuojamos išvykos į Lietuvą. Viena iš tokių – į Anykščius. Norėta parodyti, kaip čia gyvena žmonės. Kvietė žurnalistus rašyti, kaip krašte užu Nemuno gyvena žmonės.
Susirinkusius domino Ragainės pilies atstatymo reikalai, domėtasi, ar jaunimas, studentai iš Lietuvos vyksta į Karaliaučiaus kraštą pasidomėti ten gyvenančių žmonių likimais. Svečiai atviravo, kad norėtų, jog paroda būtų eksponuojama ir Vilniaus arkivyskupijoje.