Iki 2016 metų vasario 16 dienos Kaune, Girstučio sporto ir kultūros rūmuose veiks aktoriaus Juozo Budraičio fotografijų paroda. Daugybę kartų įvairius žmones vaidinęs aktorius kartais atsisakydavo vaidmenų, kurie jam nepatiko.
„Buvo atvejų, kai vaidinti atsisakiau. Man siūlė vaidinti vaidinti Feliksą Dzeržinskį (buvusį sovietinių „čekistų“ vadą, - aut. past.), bet atsisakiau, nes kažkaip niekaip neįsivaizdavau savęs tame“ - sakė „Valstiečiui“ aktorius Juozas Budraitis, savo fotografijų parodos atidaryme.
Kaune, Girstučio kultūros ir sporto centre trečiadienį atidaryta J. Budraičio fotografijų paroda apie aktualų teatrą ir kiną. Pats J. Budraitis teigias niekada savęs neišdavęs. „Iš visų žmonių, kuriuos fotografavau, nebuvo nei vieno, kuris man būtų nors kiek neįdomus. Ir noras tėra, aip dabar sako, „atgaminti failą“ - grįžti į tą laiką. Žiūrėti ir atsiminti, kaip bendravo žmogus, kas prieš tai ir kas po to sekė. Dažnai manęs klausia – ar jaučiu kam nors nostalgiją ir ką aš ten dariau. Atsakau – jaučiu nostalgiją pačiam sau ir žmonėms su kuriais buvau. Ir
Parodą atidaręs Seimo narys Kazys Starkevičius susirinkusiems teigė, kad J. Budraitis yra ne tik menininkas, bet ir diplomatas, kuriam daug kas pavydi. „Būdavo taip, kad santykiuose su Rusija (tada dar Borisas Jelcinas buvo valdžioje) kai kurie Lietuvos diplomatai niršdavo, jog durys atsidaro būtent jam.
„Jam daug kas rėkdavo, kad „kodėl čia tu“, ant jo pykdavo, bet rezultatas būdavo vis tiek geras. Daug politikų dėl to būdavo įniršę ir diplomatų, kurie to nesugebėdavo. Ar tai būtų apie žemės ūkį, ar apie dar ką` nors,“- sakė K. Startkevičius.
Pats J. Budraitis teigia nelabai pastebintis tokias situacijas. „Jaučiuosi truputį vienišas šiame pasaulyje, nes viskas labai skuba aplinkui. Aš taip skubėt nemoku. <...> Aš įpratęs kiekvieną trupinėlį apčiupinėti. Kiekvieną apčiupinėji, kiekvieną apžiūri. Todėl ir šiandien sakau, jei dar ir šiandien tuos žmones
Juozo Budraičio nuomone, žmonės labai lengvai, šiais laikais, pasiduoda propagandai. „Aš vis prisimenu, kai filmavomės Čekijoje 1968 metais. Ir tada prasidėjo tie įvykiai
Ir diplomato duonos Rusijoje ragavęs J. Budraitis teigia, kad padorūs rusai ir šiandien myli Lietuvą. Tiesa, jo prisiminimai daugiausiai susiję dar su Boriso Jelcino, o ne su Vladimiro Putino Rusija. „Dieve, Dieve, aš jus matau.“ - yra į aktorių sušukusi B. Jelcino žmona. „Tie padorūs rusai iur tada, ir šiandien myli Lietuvą, aš nekalbu apie dabarties politikus,“ - sakė J. Budraitis.
Aktoriaus J. Budraičio veikla susijusi ir su tokia menkai kam žinoma, bet reikšminga vieta, kaip Aleksejevka. Tai kaimas Rusijoje, Oriolo srities, Pokrovskojės rajono pietryčiuose. Čia susidūrė dvi okpacijs – nacių ir sovietų. Aleksejevkos laukuose 1943 m. vasario 20 d.– kovo 20 d. įvyko Raudonosios armijos 16-osios lietuviškosios šaulių divizijos pirmosios kautynės su Vokietijos kariuomene. Ten žuvo tūkstančiai karių. J. Budraičio pastangomis ten pastatytas atminties kryžius. „Paklausiau draugo iš Rusijos – kaip reikalai – sakė, kad stovi ir aplink neištrypta,“ - džiaugėsi aktorius-diplomatas.
Apie 120 vaidmenų kine suvaidinusio aktoriaus „Nemunas“ pasiteiravo – ar buvo atvejų, kai vaidinti jis atsisakydavo. „Buvo atvejų, kai vaidinti atsisakiau. Man siūlė vaidinti vaidinti Feliksą Dzeržinskį (buvusį sovietinių „čekistų“ vadą, - aut. past.), bet atsisakiau. Būdavo tokių situacijų. Sakydavau, kad tokie vaidmenys ne man, esu nepasiruošęs,“- sakė J. Budraitis.