Vasario 25–28 d. vyksiančioje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje daug dėmesio bus skiriama lietuvių autoriams. Lietuvos knygų leidėjai džiaugiasi pasikeitusiais skaitytojų įpročiais ir jau pastebi, kad vis dažniau populiariausių, perkamiausių ir kultinėmis tampančių knygų autoriai vis dažniau būna lietuviai.
Leidėjų teigimu, padėtis iš esmės pakito ne tik kalbant apie grožinę literatūrą, bet ir apie populiariąją literatūrą, patarimų, receptų knygas, prisiminimus, psichologinę literatūrą.
Leidyklos „Tyto alba“ pateikiamais duomenimis, 1999 m., kai Lietuvos sostinėje buvo surengta pirmoji Baltijos knygų mugė, tik kas ketvirta leidyklos knyga buvo lietuvių autoriaus, o 2015 m. trečdalis išleistų knygų – vietos autorių. Tiesa, didėjanti lietuvių autorių ir knygų įvairovė neturi didelės įtakos knygų tiražams: vidutinis lietuvių autorių knygų tiražas leidykloje neviršija 2 500 vienetų. Vilniaus knygų mugės, kasmet sutraukiančios šimtus dalyvių ir dešimtis tūkstančių lankytojų, rengėjai taip pat teigia pastebintys, kad lietuviai atsigręžia į savus autorius ir jų knygas, noriai renkasi į susitikimus, o tai turi įtakos ir mugės programai. Šių metų mugėje jau numatyta daugiau nei 100 susitikimų su lietuvių autoriais.
Didžiausias leidyklos „Alma littera“ stendas šiais metais taip pat skiriamas būtent lietuvių autoriams. Inscenizuotoje teatro scenoje skaitytojus pasitiks aktorė Nijolė Narmontaitė, kviesdama stoti į teatro pasaulį, o jūrine tematika įrengtame stende lauks Algimantas Čekuolis. Maloniai pasikalbėti pakvies Rūta Vanagaitė, Dalia Kutraitė, Andrius Tapinas, Jaroslavas Melnikas, Julius Sasnauskas, Eugenijus Laurinaitis, Irena Buivydaitė, Valdas Papievis, Erika Umbrasaitė ir daugelis kitų autorių. Mugėje bus pristatytas ir leidyklos „Alma littera“ išleistas ilgai lauktas Sigito Parulskio romanas „Nutylėtų lelijų miestas“, taip pat R.Vanagaitės „Mūsiškiai“, A.Čekuolio faktų proza „Apie jūreivius. Jų meilės ir kitos istorijos“, J.Sasnausko literatūrinės interpretacijos Senojo Testamento tema „Kaip buvo pradžioje“, Ginos Viliūnės istorinis romanas apie XVI a. Vilnių „Magdalė, smuklės merga“, Kastyčio Braziulio „Visiškai slaptai“, Sauliaus Stomos utopinis romanas „Skylė, dėžė ir meilės kalnas“ bei Dalios Teišerskytės kūrinys „Ir aš ten buvau“.
Leidyklos „Vaga“ išleistų lietuvių autorių knygų pristatymuose taip pat laukia netikėtos istorijos ir susitikimai. Bus pristatyta Sonatos Žalneravičiūtės knyga „Vilniaus iliuzionai. Miesto kino teatrų istorijos“, kurioje autorė atskleidžia pirmųjų kino teatrų įsikūrimo erdves, pasakoja jų įsikūrimo ir gyvavimo istorijas. Mugės lankytojus pasitiks fotoalbumas „Misija – Sibiras“, skirtas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdančiam projektui. Per dešimtmetį Sibire apsilankė net 13 jaunimo ekspedicijų, kurių metu buvo sutvarkyta daugiau nei 100 lietuviškų kapinių lietuvių tremties ir įkalinimo vietose. Kelionių metu užfiksuotų įsimintinų akimirkų fotografijos pirmą kartą sudėtos į knygą. Teatro publikos laukia Gražinos Baikštytės pokalbių su žinomais Lietuvos aktoriais knyga „Gyvenimas kaip teatras“, fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus knygos „Dzūkija – išskaicyta iš dzievulio drabnų raštų“ pristatymas.
Be to, pirmą kartą Lietuvoje bus įrengta visą pasaulį apėmusios mados spalvinti sieną suaugusiesiems. Mažųjų skaitytojų lauks įspūdingas Kakės Makės stendas su mažąja padauža ir karščiausiomis knygų bei kitų produktų naujienomis. 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė vyks vasario 25–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.