Gonkūrų premijos laureato romanas.
„Mūsų skausmų veidrodis“
Autorius: Pierre Lemaitre
Leidykla: „Alma littera“
Metai: 2022
Pagrindinė kūrinio tema – žmogaus moralinių vertybių atspindys ribinių situacijų akivaizdoje. Šeimų ir giminių paslaptys, įsimenantys veikėjai, kvapą gniaužiančios istorijos, nuotykiai, nelaimės, farsas, tragedija ir aistringa meilė.
„Mūsų skausmų veidrodis“ patiks istorinių ir rimtesnių romanų gerbėjams. Tiems, kas ieško gerų, nebanalių knygų.
1940-ųjų Paryžius. Trisdešimtmetė Luiza dirba pradinių klasių mokytoja, o savaitgaliais papildomai uždarbiauja restorane, kur aptarinėjami naujausi įvykiai: Vokietijai įsiveržus į Lenkiją, darosi vis aiškiau, kad naujo karo išvengti nepavyks.
Hitlerio pajėgoms įsiveržus į Prancūziją, Nyderlandus, Belgiją ir Liuksemburgą, Prancūzijos sostinės gatvėse įsiviešpatauja chaosas. Su visais miestą palikti skubančiais paryžiečiais savu tikslu į kelią patraukia ir Luiza. Per šią kelionę mergina permąstys savo ir visos šalies gyvenimą, pažins niekšus, melagius, bailius ir didvyrius, supras, kad žmogus gali būti absoliučiai visoks, o jo moralinės vertybės neretai priklauso nuo aplinkybių.
„Susitikę dykumoje“
Autorius: Helle Amin
Leidykla: „Alma littera“
Metai: 2022
Ir rojus gali tapti pragaru
Perleidžiama skaitytojų pageidavimu! Sudomins knygų „Dykumų gėlė“, „Tik su dukra“, „Sudeginta gyva“ skaitytojus.
„Susitikę dykumoje“ – puiki knyga tiems, kam patinka tikros istorijos apie Rytų šalis ir jų kultūrą, religiją, tikrus išgyvenimus.
H.Amin gimė 1964 m. Danijoje. Baigė studijas, dirbo Londone, ten 1990 m. ištekėjo už vyro, kilusio iš Saudo Arabijos, vėliau apsigyveno Balio saloje. Regis, su vyru ir keturiais vaikais atostogų rojumi vadinamoje saloje įsikūrusios moters gyvenimas tobulas. Tačiau vieną 2002-ųjų dieną idilė subyra ir gyvenimas pasikeičia negrįžtamai.
Grįžusi iš prekybos centro ji neranda savo vaikų. Netrukus moteris išsiaiškina, kad sutuoktinis pasiėmė jųdviejų vaikus ir grįžo gyventi į savo tėvynę. Pasitelkusi į pagalbą draugus, Helė leidžiasi į svetimą šalį, siekdama susigrąžinti už tūkstančių kilometrų išvežtus vaikus. Ši H.Amin kelionė prilygo žygdarbiui – svetimoje, vyrų dominuojamoje visuomenėje ji išdrįso pareikalauti teisingumo ir stoti į kovą už motinos teisę auginti savo vaikus.