Pakalbėkime apie emocinę prievartą, kaip ji veikia mūsų gyvenimą ir pinigus. Emocinė prievarta – tai vieno asmens įtaka kitam, tik ne fiziniu, o emociniu lygmeniu. Tai gali pasireikšti kaip spaudimas gailėtis, žiaurūs priekaištai, pasipiktinimas, pasmerkimas, nuvertinimas. Visais šiais veiksmais siekiama, kad auka jaustųsi kalta ir galų gale padarytų tai, ko nori manipuliatorius.
Emocinės prievartos daugelis nepripažįsta, nes ankstyvoje vaikystėje tokie žmonės turėjo smurtaujančius tėvus arba nepilną šeimą, sunkius mamos ir tėčio santykius. Paprastai žmogus pripranta prie tėvų manipuliavimo ir nesąmoningai šį scenarijų nešiojasi visą gyvenimą su savimi.
Ką daro žmogus, kuris bendraudamas nuolat naudoja prievartą? Žinoma, pagrindinis jo tikslas – pavergti pašnekovą ir gauti tai, ko jis nori. Taip pat psichologinis smurtautojas bando permesti atsakomybę už savo neigiamas emocijas oponentui. Žinoma, psichiškai sveikam žmogui geriausias būdas išspręsti problemą yra galvoti ir diskutuoti. Tačiau manipuliatorius turi savo metodus: kaltinimus, rėkimą, ašaras, šantažą, grasinimus. Šiuose veiksmuose visiškai nėra meilės kitam žmogui, yra tik savanaudiškumas.
Jei žmogus pakankamai dažnai bendrauja su smurtautoju, tai iš karto paveiks jo nuotaiką, mąstymą ir savigarbą, o ne pačiu geriausiu būdu. Tai gali sukelti neurozių, įvairių ligų ir kitų nemalonių pasekmių.
Vienintelis būdas išsiveržti iš šio tinklo – visiškai nutraukti santykius su savo kankintoju, o paskui apsilankyti bent viename psichologo seanse, kad sugrąžintumėte gyvenimo prasmę, pakeltumėte psichinį tonusą. Kaip vyksta terapija? Iš pradžių detaliai nupasakojama santykių su smurtautoju detalės, gudrybės ir manipuliacijos, auka suvokia tokių santykių toksiškumą ir galiausiai nusprendžia paleisti psichologinį agresorių iš savo gyvenimo. Tada ateina emocinė reabilitacija ir žmogaus laisvos valios atkūrimas. Vertinkite savo asmenines ribas ir neleiskite manipuliatoriams manipuliuoti jumis kaip marionete. Partneriu rinkitės tik psichiškai sveiką žmogų, nes tai yra raktas į brandžius santykius.