Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip moterys praranda savo vyrą

Gali būti, kad šis straipsnis nepatiks moterims. Stengiamės rašyti kuo švelniau, bet tema per sunki, kad visiškai nebūtų nuoskaudų. Galima pasiguosti tik tuo, kad šio straipsnio tikslas yra žmonių apšvietimas, tad, mielos moterys, nepykite.

Dažnai tenka susidurti su įdomiu moterų mąstymu, pavyzdžiui, kai kurios iš jų teigia, kad stengiasi savo vyro negirti, nes kitaip jis gali pradėti per daug savimi didžiuotis.

Apskritai, sutinku, neturėtumėte girti savo vyro. Pagyrimas yra veiksmas, nukreiptas iš viršaus į apačią. Paprasčiau tariant – tėvai turi girti savo vaikus. Kadangi žmona nėra tėvas vyrui, jai ir nereikia girti savo sutuoktinio. Tokia logika turėtų remtis moterys.

Vietoj pagyrų, geriau žavėtis savo partneriu. Tai jau panašiau į lygiaverčius dviejų suaugusiųjų santykius. Tiesa, taip? Juk gerai, kai moteris jaučia džiaugsmingą pasitenkinimą savo vyru. Kada moterį žavi vyro miklumas, jo atsidavimas, tuomet poros santykiuose viskas gerai,

Tačiau paaiškėjo, kad esu mažumoje (ir ne tik todėl, kad žmonės nesupranta skirtumo tarp pagyrų ir susižavėjimo). Pasirodo, kad dauguma žmonių nori išlaikyti savo partnerį vienoje vietoje (taip elgiasi ir vyrai, ir moterys).

Kuo daugiau gyvenau, kuo daugiau dirbau psichologe, kuo daugiau moterų (ir vyrų) kreipėsi į mane konsultacijų, tuo geriau supratau, kad tai nėra retas artefaktas. Tai nėra norma. Taip mąsto ir elgiasi dauguma.

Pozicija „Aš jam nesakysiu gerų dalykų, nes jis per daug savimi džiaugsis“ rimtai nuodija daugelio vyrų (ir, žinoma, moterų) gyvenimą. Vyrai dėl to gyvena nuolatiniame liūdesyje, jie jaučiasi neišpildę savo gyvenimo norų. Visą laiką jie sau priekaištauja, o jei partneris ką nors pasako, jie tiesiog tyli.

Prie ko tai priveda? Daugelis, pavyzdžiui, tampa priklausomi nuo alkoholio ar kompiuterinių žaidimų. Alkoholis leidžia pamiršti, kompiuteriniai žaidimai suteikia kompetencijos jausmą. Ir, sulaukus penkiasdešimties metų, ateina liūdna išvada, kad vyras niekada negyveno savo gyvenimo. Tuomet dažnai vyrai palieka žmonas. O jei jis yra protingesnis – išeina ir anksčiau.

Taip moteris praranda vyrą. Vyrai, kaip ir visi žmonės, patys nepalieka šeimos. Jei žmogus santykiuose nėra nuvertintas, jis bus šeimoje iki gyvenimo pabaigos. Vyrai yra daug ryžtingesni nei moterys – moteris gali metų metus gyventi su tuo, kuris ją muša (tai, mano nuomone, yra neteisinga). Vyras dažniausiai išeina. Vyrui toks gyvenimas nepatinka.

Turbūt girdite daug prieštaravimų. Dažniausiai žmonės sako, kad vyrai išeina ir palieka šeimas, nes jie negali ignoruoti moters nuomonės ir pasikliauja tik savimi. Na, jie gyvena kaip gali. Čia nenaudinga priekaištauti, jiems reikia pasikeisti.

Įdomiausia šioje istorijoje – kodėl moterys taip elgiasi. Juk rezultatas yra labai apgailėtinas. Viskas labai paprasta, moteriai patinka galia. Jei vyras savimi didžiuosis, tai reiškia, kad padidės jo savivertė (nesvarbu, kaip mes traktuojame šią sąvoką). Moteris mano, kad kol vyras turi žemą savivertę, jis niekur nedings, bet jei jis supras, kad yra geresnis nei paprastas žmogus…

Moteris bando kontroliuoti vyro savigarbą. Jai atrodo, kad tai suteikia jai galią ir leidžia jai jį  kontroliuoti. Kontrolė suteikia iliuziją, kad tokie santykiai patikimi. Moteris galvoja, kad ji niekada nepraras šio vyro. Deja, moterys nemano, kad tokie santykiai natūraliai apnuodys abiejų gyvenimus. Išlaikyti vyrą paklusnų joms yra svarbiau už laimę.

Tai tiesiog baisu. Tačiau taip yra su bet kokia galia. Daugumoje šeimų ir porų pagrindinis santykių turinys yra nuolatinė kova dėl valdžios. Dažniausia moterų manipuliacija yra lytiniai santykiai. Dažniausia vyrų manipuliacija yra pinigai. Žinoma, tai nėra visas arsenalas, tik labiausiai paplitęs. Visi nori valdžios. Skiriasi tik jos pasiėmimo būdai.

Išvada? Mylėti, ne kariauti. Paprasčiausias ir primityviausias dalykas – žavėkitės savo partneriu (jo pasiekimais, pomėgiais ir net draugais) ir nustokite jį kontroliuoti. Rezultatai bus įspūdingi, garantuojame.



Rekomenduojami video