Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkė, trenerė, dėstytoja Do­vi­lė Ri­ma­šaus­kie­nė: „Tu­ri­nin­gai kas­die­ny­bei rei­kia daug no­ro”

39-erių Do­vi­lė Ri­ma­šaus­kie­nė drą­siai kal­ba apie sva­jo­nes, ta­čiau pri­pa­žįs­ta – leng­vo ke­lio nė­ra. „Tam, kad nuo­lat to­bu­lė­tum, ten­ka daug dirb­ti, au­ko­ti mie­go va­lan­das ir pri­si­tai­ky­ti prie ne­leng­vo re­ži­mo“, – ne­sle­pia D.Ri­ma­šaus­kie­nė. Aly­taus r. vi­suo­me­nės svei­ka­tos biu­re dir­ban­čiai spe­cia­lis­tei kas­die­ny­bė­je veik­lų ne­trūks­ta: va­do­vau­ja spor­to klu­bui, ve­da ka­la­ne­ti­kos tre­ni­ruo­tes, ūki­nin­kau­ja, mo­ko Aly­taus pro­fe­si­nio ren­gi­mo cen­tro stu­den­tus.

– Ko­dėl pa­si­rin­ko­te vi­suo­me­nės svei­ka­tos moks­lus?

– Nuo pat ma­žens ką nors spor­tuo­da­vau. De­šimt me­tų bu­vau cir­ko ak­ro­ba­tė, daug plau­kio­da­vau, lan­ky­da­vau įvai­rias tre­ni­ruo­tes. Vi­sa­da ma­niau, kad spor­tas ir svei­ka­ta yra ne­at­sie­ja­mi da­ly­kai. To­dėl pa­si­rin­kau kryp­tį, ku­rio­je ne­trūks­ta abie­jų. Juk spor­tas – rak­tas į ge­rą sa­vi­jau­tą.

– Su ko­kiais iš­šū­kiais su­si­du­ria­te dar­be?

– Tur­būt di­džiau­sias iš­šū­kis, tai žmo­nių ne­no­ras svei­kai gy­ven­ti. Ne­re­tai ten­ka ieš­ko­ti spren­di­mų, ku­rie pa­ska­tin­tų keis­ti se­nus įpro­čius. Ieš­ko­me ir to auk­so vi­du­riu­ko, tin­ka­mo žo­džio, įkve­pian­čio pa­vyz­džio, kad tik žmo­nės ne­pa­būg­tų į sa­vo gy­ve­ni­mą įsi­leis­ti svar­bių po­ky­čių.

– Kaip su­gal­vo­jo­te įkur­ti spor­to klu­bą „Ato­mas“?

– Nie­ka­da to­li ne­pa­bė­gau nuo spor­to. Prie šio spren­di­mo tik­rai pri­si­dė­jo ir tai, kad jau tu­rė­jau tre­ne­rės pa­tir­ties spor­to klu­be. Tie­siog vie­ną die­ną su­pra­tau, kad no­riu kaž­ko sa­vi­to. Vie­tos, ku­rio­je ga­lė­čiau įgy­ven­din­ti vi­sas idė­jas, da­lin­tis tu­ri­mo­mis ži­nio­mis ir to­bu­lė­ti. No­rė­jau su­kur­ti jau­kią at­mo­sfe­rą ne tik sau, bet ir ki­tiems. Tai il­gą lai­ką bu­vo ma­no sva­jo­nė.

– O da­bar?

– O da­bar pra­si­de­da dar vie­nas nau­jas eta­pas, nes spor­to klu­bą per­ke­lia­me į ki­tas pa­tal­pas. Klu­bas tu­rės nau­ją įvaiz­dį ir dar dau­giau ga­li­my­bių. La­bai ti­kiuo­si, kad šiais me­tais pa­vyks už­baig­ti dar­bus, nes jau la­bai pa­si­il­gau spor­to ben­druo­me­nės. No­riu ju­dė­ti į prie­kį, no­riu spor­tuo­ti, no­riu ska­tin­ti ju­dė­ti ir ki­tus.

– Ar daž­nai ten­ka ska­tin­ti žmo­nes?

– Kaž­ka­da gal­vo­jau, kad žmo­nes rei­kia ska­tin­ti nuo­lat. Ma­niau, kad ki­taip spor­tuo­ti nie­kas ne­no­rės. Ta­čiau da­bar, kol vyks­ta per­kė­li­mo dar­bai, su­pran­tu, kad kly­dau. Su­lau­kiu tiek daug skam­bu­čių, ži­nu­čių ir klau­si­mų, kad kar­tais net pa­ti ste­biuo­si. Pa­na­šu, kad dau­gu­mos ska­tin­ti net ir ne­rei­kia. Žmo­nės pa­tys no­ri spor­tuo­ti, jiems tik rei­kia tam su­kur­ti są­ly­gas.

– Kuo ka­la­ne­ti­ka ski­ria­si nuo ki­tų spor­to rū­šių?

– Ka­la­ne­ti­ka – tai gru­pi­nės mankš­tos. Tin­kan­čios tiek vy­rams, tiek mo­te­rims, tiek vai­kams. Tai jo­gos ir ba­le­to mi­ši­nys, ku­ria­me gau­su tem­pi­mo pra­ti­mų su smul­kiais mik­ro­ju­de­siais. Ši pra­ti­mų sis­te­ma su­kur­ta taip, kad žmo­gus ne­ga­lė­tų sau pa­kenk­ti, nes nau­do­ja­ma tam tik­ra ju­de­sių am­pli­tu­dė. Žiū­rint iš ša­lies ga­li at­ro­dy­ti, kad žmo­gus vi­sai nie­ko ne­da­ro, tie­siog il­si­si. Ta­čiau tre­ni­ruo­tės me­tu dir­ba tiek smul­kie­ji, tiek stam­bie­ji rau­me­nys, to­dėl re­zul­ta­tas tik­rai jau­čia­mas. Ka­la­ne­ti­ka yra pui­kus bū­das at­gau­ti jė­gas po įvai­rių li­gų ar trau­mų.

– Ko­kių pa­tir­čių at­ne­ša dar­bas su stu­den­tais?

– Jau ant­rus me­tus dir­bu Aly­taus pro­fe­si­nio ren­gi­mo cen­tre. Tai tų pa­tir­čių bu­vo la­bai daug ir pa­čių įvai­riau­sių. Dar la­biau pri­ar­tė­jau prie me­di­ci­nos, nuo­lat at­nau­ji­nu ži­nias ir ban­dau jas įdo­miai pa­teik­ti sa­vo stu­den­tams. Man la­bai svar­bus tin­ka­mai už­megz­tas ry­šys, juk vi­si sie­kia­me ben­dro tiks­lo. La­bai džiau­giuo­si, kad pra­ei­tais me­tais stu­den­tai tik­rai ne­blo­gai iš­lai­kė eg­za­mi­nus ir ti­kiuo­si, kad ir to­liau vi­si kar­tu to­bu­lė­si­me.

– Kaip su­spė­ja­te ne tik dirb­ti, ak­ty­viai leis­ti lais­va­lai­kį, bet ir ūki­nin­kau­ti?

– Man la­bai pa­de­da ar­ti­mi žmo­nės, vi­sa šei­ma. Jei­gu jų ne­bū­tų, tai tik­riau­siai ne­lik­tų ir ūkio, nes vis­ko tie­siog ne­spė­čiau. Bet pats ūki­nin­ka­vi­mas man tik­rai nė­ra sve­ti­mas. Daug vis­ko iš­mo­kau dar vai­kys­tė­je, kai leis­da­vau va­sa­ras kai­me, pas se­ne­lius. O vė­liau pa­ė­miau pa­vyz­dį iš vy­ro, ka­dan­gi jis vi­są lai­ką ūki­nin­ka­vo. Tai nu­spren­džiau, kad no­riu ir aš pa­mė­gin­ti. Įsi­gi­jau džer­sių veis­lės kar­vių, ku­rios duo­da ga­na ne­daug, bet la­bai rie­baus pie­no, ir nu­spren­džiau pra­dė­ti ga­min­ti svies­tą par­da­vi­mui. Taip at­si­ra­do dar vie­na veik­la.

– Ta­čiau jū­sų ūky­je yra ne tik kar­vių?

– Dar au­gi­nu pus­an­tro hek­ta­ro dar­žo­vių. Šie­met ne­trūks­ta bul­vių, bu­ro­kų, mo­liū­gų... Tai la­bai džiau­giuo­si, kad vi­sas ūkis ju­da į prie­kį ir kas­dien ga­liu mo­ky­tis nau­jų da­ly­kų. Pa­vyz­džiui, šiais me­tais pir­mą kar­tą kei­čiau kom­bai­no dir­žus. No­ras to­bu­lė­ti tik­rai ne­blės­ta, to­dėl sten­giuo­si plės­ti sa­vo ži­nių ba­ga­žą ne tik me­di­ci­nos, vi­suo­me­nės svei­ka­tos, spor­to, bet ir ūkio klau­si­mais.

– Iš kur se­mia­tės mo­ty­va­ci­jos?

– Esu kū­ry­bin­gas žmo­gus, to­dėl ne­ga­liu nu­styg­ti vie­to­je. Jei tik pa­vyks­ta, sten­giuo­si iš­sig­ry­nin­ti ar­ti­miau­sius tiks­lus ir tik ta­da jų siek­ti. Svar­bu su­vok­ti, kad tu­ri­nin­gai kas­die­ny­bei rei­kia la­bai daug no­ro... Ge­ros ener­gi­jos pa­si­krau­nu iš ar­ti­mų­jų, spor­to, mėgs­ta­mų veik­lų. O nau­jų idė­jų ir min­čių ieš­kau ke­lio­nė­se.

– Ku­ri ša­lis pa­li­ko di­džiau­sią įspū­dį?

– Kiek­vie­na ša­lis tu­ri sa­vo ža­ve­sį. Iš Azi­jos ša­lių dar no­rė­čiau su­grįž­ti į Tai­lan­dą, o Eu­ro­po­je tik­rai daug įspū­džių pa­li­ko Por­tu­ga­li­ja. Vis­gi no­rin­tiems uni­ka­lios ir gal net šiek tiek šo­ki­ruo­jan­čios pa­tir­ties re­ko­men­duo­čiau Zan­zi­ba­rą. Ke­lio­nės pa­de­da ne tik iš­va­ly­ti min­tis ar pa­si­sem­ti nau­jų įspū­džių, bet ir su­pras­ti, kaip ge­rai gy­ve­na­me čia – Lie­tu­vo­je.

– Ko­kia sva­jo­ne gy­ve­na­te da­bar?

– Kaž­ka­da tu­rė­jau la­bai di­de­lių sva­jo­nių. Ir ge­res­nio au­to­mo­bi­lio, ir na­mo prie jū­ros... Da­bar dir­bu daug dar­bų, ne­trūks­ta veik­los, tai gal tos sva­jo­nės pa­si­da­rė jaus­min­ges­nės ir žmo­giš­kes­nės. Tie­siog no­riu, kad ap­lin­kui ma­ne vy­rau­tų ra­my­bė ir san­tar­vė. Ka­dan­gi šiais lai­kais vi­sur la­bai daug cha­o­so, ne­no­riu tos su­maiš­ties įsi­leis­ti į vi­dų. Ti­kiuo­si iš­lai­ky­ti vi­di­nę ra­my­bę, ne­pra­ras­ti po­zi­ty­vu­mo ir už­tik­rin­tai ženg­ti nau­jų iš­šū­kių link.

Rekomenduojami video