Šiais laikais dirbtinės gėlės savo išvaizda beveik niekuo nenusileidžia tikroms. Jomis galima skoningai papuošti tiek prabangaus, tiek minimalistinio stiliaus interjerą. Kuriant aukštos kokybės dirbtinius augalus, preciziškai apgalvojama kiekviena detalė. Tačiau to ne visuomet pakanka tobulai atrodančiam interjerui sukurti. Tam labai svarbu žinoti, kokias dirbtines gėles ir kaip naudoti.

Rinkitės tikroviškas spalvas

Bene didžiausia klaida daroma naudojant dirbtinius augalus – nenatūraliai atrodančių spalvų pasirinkimas. Tokiomis dekoracijomis papildytas interjeras gali atrodyti pigiai ir neskoningai. Siekiant to išvengti, rekomenduojama naudoti kuo natūralesnius atspalvius. Jie gali būti tiek ryškesni, tiek blankesni, priklausomai nuo norimo išgauti efekto.

Pavyzdžiui, jei interjeras yra pakankamai paprastas ir siekiama jam suteikti daugiau puošnumo, patariama rinktis sodrių spalvų dirbtines gėles. Jos gali tapti pagrindiniu kambario akcentu. Jeigu patalpoje ir taip netrūksta prašmatnių detalių, verta rinktis neutralaus dizaino augalus, kurie tarsi nepastebimai papildytų erdvę. Tai puikus būdas suteikti jai daugiau vientisumo ir harmonijos.

Venkite keistų detalių

Nepaisant to, kad dirbtinių augalų pasirinkimas šiuo metu yra labai didelis, pernelyg nukrypti į kraštutinumus nerekomenduojama. Keisto dizaino dekoracijos interjerą gali paversti juokingu. Jeigu nesate tikri, ką pasirinkti, likite prie klasikinio varianto. Pavyzdžiui, ieškantiems vazoninių gėlių gali patikti orchidėjos. Nepaprastai tikroviška išvaizda jos pavergs daugelio širdis.

Naudokite nelyginį gėlių žiedų skaičių

Daugelis stilistų žino, kad nelyginis gėlių žiedų skaičius kompozicijose atrodo patraukliau. Todėl būtent tokį ir patariama rinktis dekoruojant namus. Dirbtinių gėlių ir kitų augalų kompozicijoms bene labiausiai tinka vazos. Atsižvelgiant į vietą, kur planuojama laikyti sukurtas dekoracijas, galima pasirinkti atitinkamą jų dydį. Pavyzdžiui, ant žemės labai tinka didesnės vazos, o ant baldų arba palangės – mažesnės.

Dirbtinės gėlės internetu – patogus pasirinkimas bet kuriuo atveju, nes el. parduotuvės asortimente gausu skirtingo dydžio dekoracijų. Ten vos per kelias akimirkas galite išsirinkti asmeninius poreikius labiausiai atitinkančius dirbtinius augalus. Užsisakykite ir papuoškite jais savo namus.

Išlaikykite balansą

Kad ir kokio dizaino ar spalvos dirbtinius augalus bepasirinktumėte, ypač svarbu išlaikyti balansą. Tai reiškia, kad juos reikėtų naudoti saikingai ir nepersistengti. Net ir pačiomis estetiškiausiomis dekoracijomis perpildytas interjeras gali prarasti savo patrauklumą. Taip pat vertėtų nepamiršti ir spalvinio vientisumo. Gėlių kompozicijose rekomenduojama naudoti iki 2–3 skirtingų atspalvių. Tai padės užtikrinti geriausią rezultatą.

Norite savo namams suteikti daugiau gyvybės ir spalvų, tačiau nesate gyvų augalų mėgėjai? Tokiu atveju galite rinktis dirbtines gėles, kurioms nereikia specialios priežiūros ir sąlygų. Dėl šios priežasties jas lengva pritaikyti įvairiose namų vietose, net ir tose, kurių nepasiekia saulės spinduliai. Tegul jūsų namai žydi visus metus – įsitikinkite, jog tai vienas iš geriausių būdų nuotaikai pakelti.