Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darbo kodeksas atsižvelgia į sveikatos būklę

Pandemijos laikotarpis įnešė nerimo darbuotojams dėl jų sveikatos būklės. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad nuo rugpjūčio 1 d. įsigaliojus naujiems Darbo kodekso (DK) pakeitimams, iš dalies pakito ir individualių darbo santykių, susijusių su darbuotojo sveikatos būkle, reguliavimas. Nuo šiol įtvirtintas draudimas diskriminuoti dėl sveikatos būklės– ne tik dėl negalios,bet ir kitokios sveikatos būklės.

Nauji pakeitimai darbuotojui numato galimybędirbti ne mažiau kaip penktadalį visos darbo laiko nuotoliniu būdu, jeigu darbuotojas savo prašymą pagrindžiasveikatos priežiūros įstaigos išvada apie jo sveikatos būklę, odarbdavys neįrodo, kad dėl gamybinio būtinumo ar darbo organizavimo ypatumų tai sukeltų per dideles sąnaudas.

Jeigu darbuotojasserga chroniškomis ligomis, kurių paūmėjimas priklauso nuo atmosferos sąlygų,darbdavys privalo suteikti jam kasmetines atostogas, jei prašymas pagrįstas sveikatos priežiūros įstaigos išvada apie darbuotojosveikatos būklę, net jei tuo metujam nenumatytos atostogos.Taip patdarbdavys privalo tenkinti darbuotojo prašymą suteikti ne trumpesnes, negu prašo, nemokamas atostogas, jeigu to prašo darbuotojas, pateikęs sveikatos priežiūros įstaigos išvadą apie jo sveikatos būklę. Atostogos suteikiamos tokiam laikui, kurį rekomenduoja sveikatos priežiūros įstaiga.

Jeigu darbdavys nori nutraukti darbo sutartį, kai darbuotojas pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą nebegali eiti pareigų ar dirbti darbo ir nesutinka būti perkeltas į kitas toje darbovietėje esančias laisvas jo sveikatą atitinkančias pareigas arba kai tokių pareigų ar darbo toje darbovietėje nėra, darbuotojui  išmokama dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.Jeigu darbo santykiai trunka trumpiau negu vienus metus, – vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

Daugiau pasikonsultuoti galima su Valstybine darbo inspekcijas arba www.socdialogas.lt

profsąjungos logo

 

Rekomenduojami video