Pasak Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistės Rokiškio rajone Danutės Baronienės, tvenkinys, į kurį buvo pilamas gruntas su įvairiomis priemaišomis, priklauso vienos, Kavoliškyje veikiančios įmonės savininkui. Įvykio vietoje aplinkosaugininkų rastas samdomas darbininkas paaiškino, kad tikslas buvo panaikinti priešgaisrinį telkinį.
Teršėjui, anot D. Baronienės, bus skiriama bauda
už aplinkos teršimą, bet dar neaišku, kokio dydžio – tai paaiškės, kai
tvenkinys bus išvalytas arba, kitaip tariant, nustačius, koks atliekų
dydis buvo suverstas.
„Toks atvejis mano darbo praktikoje, sakyčiau, pasitaikęs pirmąkart. Yra
tų būdų, kaip panaikinti telkinį, bet toks – tikrai netinkamas“ – sakė
D. Baronienė, įmonės savininko ir tuo pačiu – telkinio savininko
paaiškinimo dar negavusi, o skaitytojui dėkojanti už pilietiškumą.
„Rytoj pradedamas neplaninis patikrinimas dėl atliekų tvarkymo“, – pridūrė D. Baronienė.
Nuosavoje žemėje, anot Aplinkos apsaugos departamento atstovės, saugoti nepavojingas atliekas galima iki metų, o pavojingas – iki pusės metų. Iki to laiko atliekos turi būti priduotos atliekų tvarkytojui.
Į vietą atvykusi Rokiškio kaimiškosios seniūnijose seniūnė Dalia Janulienė „Gimtajam…“ komentavo, kad panašus atvejis jos darbo praktikoje yra pasitaikęs Sėlynės kaime, kai buvo aptikta krūva suverstų statybinių atliekų. „Tokie atvejai rodo, koks skirtingas gali būti suvokimas. Jei įstatymai tokį poelgį traktuoja kaip aplinkos teršimą, tai verslas tame nieko blogo nemato“, sakė seniūnė, suverstoje grunto krūvoje Kavoliškyje mačiusi ir įsimaišiusių medžio, ir plastiko, ir kitų įvairių atliekų.