Duris atvėrė vienintelė Lietuvoje specializuota „Gyvulininkystės paroda 2023“, tradiciškai suburianti gyvulių augintojus, kitus ūkininkus, mokslininkus bei žemės ūkio specialistus.
Kauno rajone, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vykstančios parodos ir konferencijos atidarymo ceremonijoje dalyvavęs žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas pasidžiaugė, kad Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) kartu su Akademija organizuotoje parodoje ūkininkai turės galimybę ne tik pabendrauti, bet ir išgirsti svarbios informacijos iš profesionalų.
“Šioje specializuotoje gyvulininkystės parodoje jūs kartu aptarsite sektoriaus aktualijas, inovacijas, galimybes augti ir, žinoma, pamatysite, kokie įvairūs ir išskirtiniai gyvuliai laikomi šalies ūkiuose. Linkiu įdomaus laiko parodoje, susipažinti su gyvulininkystės pasiekimais, pasidžiaugti gražiais gyvuliais ir paukščiais, konferencijoje išgirsti naujienas ir jomis pasidalyti su kitais“, - sakė viceministras.
Parodos metu vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. KPP programos geroji patirtis“ ŽŪM atstovai, VDU Žemės ūkio akademijos, LSMU Veterinarijos akademijos profesoriai, Lietuvos ūkininkai ir svečiai iš užsienio kvies daugiau sužinoti apie tvariąją gyvulininkystę, technologijų pritaikomumą, biosaugą ūkiuose, gyvulių reprodukcijos gerinimo svarbą, šėrimo technologijų įtaką ūkio rentabilumo rodikliams ir kt. ŽŪM kartu su gyvūnų augintojų asociacijų vadovais kvies diskutuoti apie konkurencingumo didinimą – tvariąją plėtrą ir kylančias problemas.
ŽŪM informaciniame stende lankytojai ir parodos dalyviai gali sužinoti apie paramos gyvulininkystės sektoriui galimybes, Strateginio plano aktualijas bei pasitarti rūpimais klausimais. Juos konsultuos ministerijos specialistai.
Parodoje demonstruojami skirtingų veislių galvijai, žirgai, ožkos, triušiai ir naminiai paukščiai. Be gausios gyvūnų ekspozicijos, lankytojai, užsiimantys ir besidomintys gyvulininkyste, gali aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, užsukti į amatų ir sodinukų mugę.
Tris dienas skirtinguose paviljonuose truksiančiame renginyje bus įgyvendinta daugiau nei 15 didelės apimties edukacinių veiklų, kai kurios jų vyks kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną. Apsilankiusieji turės galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose.
Parodoje dalyvaujančios įmonės lankytojams pristato pieno tyrimų, kenkėjų kontrolės, šėrimo racionų ir vakcinavimo schemų sudarymo ir kt. paslaugas, lietuviškus pieno pakaitalus veršeliams, gyvulių ir paukščių pašarų priedus, kompostui, mėšlui ir net vandeniui skirtus priedus, mėšlui tvarkyti sukurtus produktus, mikrobiologinius produktus ir dar daugiau.
Gyvulininkystės technikos ekspozicijoje lankytojai gali sužinoti apie pašarų ruošimo įrangą, krautuvus, pašarų dalytuvus ir panašaus pobūdžio techniką, melžimo ir mėšlo tvarkymo įrangą ir kt. Čia teikiamos konsultacijos technikos gerinimo ir priežiūros klausimais.
Amatų ir sodinukų mugėje amatininkai, sodininkai ir tautinio paveldo puoselėtojai demonstruoja savo pagamintus ar užaugintus eksponatus. Lankytojai iš pirmų rankų galės įsigyti šviežių ir gardžių maisto produktų, atsakingai užaugintų sodinukų, dekoratyvinių augalų.
Geriausi parodos eksponatai
Geriausieji parodos eksponatai varžėsi dėl parodos laureatų nominacijos. Kompetentinga komisija, sudaryta iš ŽŪM atstovų ir VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkų, išrinko penkis parodos laureato medaliais apdovanoti vertus „Gyvulininkystės parodos 2023“ eksponatus:
- Visavertis pieno pakaitalas veršeliams „NutriCalf Premium 40“ , kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Litamilk“.
- Mobilus akumuliatorinis vakuumo įrenginys melžimui MOOTECH ECO SMART, kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Mototecha“.
- Mikrobiologinis produktas mėšlo tvarkymui „NN Farmodor C“, kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Nando“.
- Pašarų dalytuvas „SEKO Samurai 7 500/150“, kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Rovaltra“.
- Džiovinimo ir dezinfekavimo mineralų kompleksas atrajotojų, kiaulių, naminių paukščių ir arklių pakratų higienai ACTISAN 360, kurį pristato uždaroji akcinė bendrovė „Timac Agro LT“.
Parodos dalyvio medaliais už indėlį formuojant ūkinių gyvūnų ekspozicijas apdovanoti:
- Baltos avies kooperatyvas;
- Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų asociacija;
- Lietuvos avių augintojų asociacija;
- Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija;
- Lietuvos galvijų veisėjų asociacija;
- Lietuvos galvijų gerintojų asociacija;
- Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija;
- Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija;
- Lietuvos triušių augintojų draugija;
- Lietuvos nykstančių ūkinių gyvūnų augintojų asociacija;
- Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacija;
- Lietuvos sunkiųjų arklių veislės išsaugojimo asociacija;
- Uždaroji akcinė bendrovė „Lietuvos žirgynas“;
- Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokomasis ūkis.
Parodos programa yra čia.