Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laikas sodinti svogūnines gėles

Pavasarį žydinčias svogūnines gėles, tokias kaip narcizai ir tulpės, galima sodinti jau dabar. Taip svogūnėliai turi laiko subręsti iki žydėjimo pavasarį. Sodininkystės ekspertė Sarah Raven pasidalino patarimais, kaip juos sodinti.

Sarah Raven paaiškino: „Dabar atėjo laikas sodinti narcizus. Narcizai yra labai ištvermingi svogūnėliai. Jie gerai augs tiek lengvame dirvožemyje, tiek sunkiame molėtame, jei sodinant pridėsite daug smėlio.

Narcizai pakenčia dalinį pavėsį, tačiau jiems idealiausia yra saulėta vieta.

Pasodinkite svogūnėlius į maždaug tris kartus didesnę už svogūnėlį duobutę. Sodinkite juos maždaug septynių‑dešimties centimetrų atstumu. Narcizai taip pat puikiai augs ir vazonuose, o tai ypač tinka mažiems sodams ar miesto parkams. Sodinkite juos arčiau vienas kito, negu sodintumėte dirvoje, palikdami vos du centimetrus tarp svogūnėlių, – taip gausite vazoną su daugybe gražuolių žiedų.

Narcizus taip pat galite sodinti į vazoną kartu su kitomis svogūninėmis gėlėmis, pavyzdžiui, tulpėmis, rašo express.co.uk

Pasodinę svogūnėlius, gerai palaistykite. Po to palikite ramybėje, nes žiemą juos laistys lietus. Jei pasitaikys ilgas sausas laikotarpis, laistykite atitinkamai, ypatingą dėmesį skirdami vazonams“.

Kitas pavasarį žydintis svogūnėlis, kurį galima sodinti dabar, yra tulpė. Tulpės yra ypač populiarios dėl savo spalvų ir įdomių formų įvairovės, suteikiančios sodui spalvingos gyvybės.

Sara paaiškino: „Tulpės mėgsta derlingą, gerai nusausintą dirvą ir klestės saulėtoje vietoje, tačiau dauguma veislių gerai žydės ir daliniame pavėsyje. Baltos ir blyškios spalvos ypač tiks pavėsyje ir švytės saulės silpnai apšviečiamose pakampėse. Tulpių svogūnėlius geriausia sodinti spalio pabaigoje arba lapkritį, nes vėsi temperatūra padeda sunaikinti virusines ir grybelines ligas, kurios slypi dirvožemyje ir gali užkrėsti svogūnėlius.Vėlyvas sodinimas yra tradicinė apsaugos priemonė nuo ligų“.

Sodininkystės ekspertė paaiškino, kad giliai pasodintos tulpės rečiau dauginasi ir dažniausiai žydi daugelį metų.

Olandijoje – tulpių jūra, kuria nėra kam grožėtis Ji pridūrė: „Tulpes prie savo sienų galite sodinti atskirai arba mažomis grupėmis tarp esamų daugiamečių augalų, tačiau jei sodinate daug svogūnėlių, gali būti lengviau iškasti maždaug 20 cm griovelį ar duobę. Jei sodinate į sunkią žemę, padenkite pagrindą penkių centimetrų smėlio, žvyro ar panaudoto komposto sluoksniu.

Taip pat galite pridėti saują kaulų miltų, kad paskatintumėte kitų metų gėlių formavimąsi, ir sumaišykite juos su žeme duobutės dugne“.

Ekspertė rekomenduoja svogūnėlius dėti smailiu galu aukštyn prieš užpilant žemėmis. Jei trūksta vietos, svogūnėlius galite užpilti dirvožemiu, o po to užpildyti duobutę antru žemių sluoksniu. Sarah pridūrė: „Jei virš svogūnėlių yra pakankamai dirvožemio, tulpes galima apspausti jų nepažeidžiant“.

Kad būtų lengviau pasodinti tulpes, galima naudoti tradicinius svogūninius sodinukus. Ekspertė tęsė: „Kaip ir narcizus, gerai palaistykite pasodintas tulpes, tada mažai tikėtina, kad prireiks dar kartą laistyti, jei bus drėgna žiema. Tulpės pradės dygti kovo mėnesį. Jei bus pakankamai drėgmės, jums nereikės nieko daryti“.

Rekomenduojami video