Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JK teismas pirmą kartą nagrinės LGBT ideologijos diegimo pradinėse mokyklose teisėtumą

Šią savaitę Londono teisme bus nagrinėjama krikščionės motinos, teigiančios, kad jos keturmetis sūnus prieš jos valią buvo priverstas dalyvauti mokyklos LGBT parado renginyje, byla.

Pirmoje tokio pobūdžio byloje Jungtinėje Karalystėje krikščionė motina padavė į teismą savo keturmečio sūnaus mokyklą už tai, kad ji „privertė jį dalyvauti LGBT parade“.

Izzy Montague sako, kad Heaver’s Farm pradinė mokykla Kroidone, pietų Londone, jai pareiškė, kad jos sūnus negali atsisakyti dalyvauti renginyje, nepaisant šeimos krikščioniškų įsitikinimų.

38 metų moteris pasakojo, kad dar 2018 m. birželį sūnaus mokyklos direktorius jai pareiškė, kad sūnus negali atsisakyti dalyvauti renginyje. Mokykla tėvams išsiuntė laišką, kuriame kvietė dalyvauti „Pride“ eitynėse ir „švęsti skirtumus, dėl kurių jie ir jų šeimos nariai yra ypatingi“.

Po savaitės ponia Montague susisiekė su mokykla ir paprašė, kad jos sūnus birželio 29 d. nedalyvautų eitynėse, nes šeima nerimavo, kad jis dalyvaus viešai demonstruojant savo pažiūras, kurioms ji nepritaria.

Mokyklos direktorė Susan Papas (Siuzana Papas) atsisakė patenkinti motinos prašymą.

I. Montague pasakoja, kad ji paprašė, jog jos sūnus nedalyvautų parade, tačiau jai buvo pasakyta, kad nedalyvavimas bus vertinamas kaip elgesio problema.

Motina taip pat teigia, kad po jos skundo mokykla tapo „priešiškai nusiteikusi“ jos atžvilgiu ir sukūrė „priešišką“ ir „bauginančią“ atmosferą jai ir kitiems tėvams, kurie prieštaravo LGBT ideologijai, kurios buvo mokomi jų vaikai.

Ponia Montague teigia, kad ji patyrė tiesioginę ir netiesioginę diskriminaciją ir buvo pažeistas 1996 m. Švietimo įstatymas bei 1998 m. Žmogaus teisių įstatymas.

Aštuonias dienas trukusio bylos nagrinėjimo pradžioje teisėjas apibūdino M. Montague ir jos vyrą kaip „pamaldžius krikščionis, kurie turi įsitikinimą, kad nuo lytinių santykių reikia susilaikyti arba jie turi būti palaikomi vyro ir moters santuokoje, o bet kokia veikla už šių ribų yra nuodėminga“.

Šeima taip pat sako, kad puikybė laikoma sunkiausia iš mirtinų nuodėmių.

Rugsėjo 19 d. M. Montague dalyvavo susitikime su M. Papas, per kurį direktorės dukra vilkėjo marškinėlius su šūkiu: „Kam būti rasistu, seksistu, homofobu ar transfobu, jei gali tiesiog tylėti?“, – išgirdo teismas.

Duodama parodymus ponia Montague teismui sakė, kad prieš incidentą ji taip pat išreiškė susirūpinimą savo sūnaus mokytojai dėl to, kokias knygas jie skaito klasėje.

Byla bus nagrinėjama vasario 1-10 d. Centriniame Londono apygardos teisme.

Prieš teismo posėdį M. Montague sakė, kad mokykla į ją pradėjo žiūrėti priešiškai, o į jos susirūpinimą dėl sūnaus apsaugos nebuvo rimtai atsižvelgta.

„Aš net nebandžiau sustabdyti parado. Tiesiog norėjau, kad mano vaikas gautų išsilavinimą, o ne indoktrinaciją“, – sakė ji.

„Po to, kai pasiskundžiau, kad mano mažametis vaikas verčiamas dalyvauti renginyje, kuris prieštarauja mūsų krikščioniškiems įsitikinimams, mokyklos požiūris į mane visiškai pasikeitė. Kiti tėvai bijojo pasisakyti dėl to, kaip mokykla elgėsi su manimi“.

Ji pridūrė: „Šią poziciją išsakau norėdama atkreipti tėvų dėmesį į tai, kas vyksta mūsų pradinėse mokyklose. Nenoriu, kad kitiems tėvams ateinančiais mėnesiais ir metais tektų patirti tai, ką teko patirti man.“

Ponią Montague remia Krikščionių teisės centras, kuris teigia, kad tai pirmas kartas, kai Jungtinės Karalystės teismas nagrinės LGBT ideologijos diegimo pradinėse mokyklose teisėtumą.

Rekomenduojami video