Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Maksas iš Biplan: sukūrę dainą, visų pirma duodame ją paklausyti vaikams

Grupė „Biplan“ – bene ilgiausiai gyvuojanti muzikinė grupė Lietuvoje. Biplan dainos dažnai tampa populiariausiais ir grojamiausiais hitais radijo stotyse. Žurnalo vaikams „Bitutė” redakcija susitiko su šios gupės lyderiu ir vokalistu Maksu Melmanu pasikalbėti apie dainas suaugusiems ir vaikams.

Maksai, grupė „Biplan“ gyvuoja jau labai daug metų. Ar gali suskaičiuoti, kiek?

Atrodo, dar visai neseniai šventėme dvidešimties metų jubiliejų. Bet po jo jau praėjo du metai. Taigi mums dvidešimt dveji.

Kaip pavyko taip ilgai išlaikyti šią grupę?

Grupės narius riša draugystė. Grupės nariai yra ir draugai. Mėgstame ne tik koncertuoti, bet ir leisti laisvą laiką kartu. Aišku, būna visko, būna, kad ir pasipykstame, bet susitaikome ir toliau draugaujame. Prisideriname vieni prie kitų.

Kiek metų tau buvo, kai sugalvojai su draugais kurti grupę?

Kai mums buvo kokie dvylika metų, pradėjome galvoti, kad norime su draugais kažką suburti. Kadangi mėgome žaisti futbolą, mąstėme, kad arba tapsime gera ir kieta futbolo komanda arba tapsime roko muzikos žvaigždėmis. Namie buvo mano vyresnio brolio gitara. Aš ją pasiėmiau ir pradėjau ta gitara groti. Visko mokinausi pats. Taip iš tų visų svajonių išaugo grupė „Biplan“.

Maksai, tau muzika tapo profesija, iš kurios tu išgyveni. Bet daug kam atrodo, kad iš muzikos Lietuvoje neišgyvensi.

Manau, kad ir iš muzikos galima išgyventi. Tik reikia būti drąsiam, nebijoti ir labai stengtis. Taip pat reikia nebijoti kritikos. Jei kažkas sako, kad tai, ką sukūrei ar dainuoji, yra negražu, kartais reikia būti užsispyrusiam ir vis tiek daryti tai, kas tau atrodo labai svarbu.

Kaip supranti, kad tavo sukurta daina bus populiari?

Sukūrę dainą, visų pirma duodame ją paklausyti vaikams. Vaikai – puikus rodiklis, kuris parodo, ar daina bus populiari. Jei vaikams daina labai patinka ir jie prašo ją dar pakartoti, žinau, kad tai greičiausiai taps hitu. Dažnai savo sukurtų dainų duodu paklausyti savo dukrai Amelie. Jei ji prašo pagroti vėl ir vėl, daina puiki, jei paklauso ir pasako, kad gal ir neblogai, žinau, kad daina nėra labai gera.

Esi įdainavęs video klipą „Abėčėlė“. Kaip ją sukūrei?

Šią dainą sukūrėme gana netikėtai. Draugas pasidalino su manimi idėja, kad būtų gerai turėti vaikams skirtų lietuviškų muzikinių vaizdo klipų, pavyzdžiui, sukurti vaizdo klipą apie abėcėlę. Tad kartą nuėjęs į studiją, užėjus įkvėpimui, sukūriau ją vos per vieną valandą.

Ar kas nors sakė, kad daina apie abėcėlę padėjo išmokti raidžių?

Taip, tikrai esu girdėjęs tokių atsiliepimų. Tikrai daina padėjo ne vienam išmokti abėcėlę ir įsiminti raides pagal dainos žodžius.

O kaip tu tas dainas sukuri? Kaip jos atsiranda?

Sunku pasakyti, kaip jos atsiranda. Kartais atrodo, kad daina skrenda kažkur šalia manęs ir reikia tiesiog laiku ją pagauti.

Esate groję ir Ukrainoje, Kijevo aikštėje, kur prasidėjo ukrainiečių kova už tautos laisvę. Kodėl sugalvojote ten nuvykti ir koncertuoti?

Karas – labai baisus dalykas. Geriau jau jo nebūtų. Bet jei nutinka taip, kad tauta kovoja už savo laisvę, manau, kad būtina ją palaikyti. Reikia palaikyti žmones, kurie kovoja už laisvę. Kartą sėdėjome su draugais ir kalbėjome apie karą Ukrainoje, o tada pagalvojome, kodėl mes Lietuvoje, o ne toje šalyje, kur galėtume palaikyti tuos žmones, kurie sunkiomis sąlygomis kovoja už laisvę. Po dviejų dienų jau buvome pagrindinėje Kijevo aikštėje ir sugrojome ten kokias septynias dainas. Mūsų klausė apie 70 000 žiūrovų. Šiurpuliukai ėjo per kūną. Tai buvo kažkas neapsakoma žodžiais. Kai nulipome nuo scenos, žmonės dėkojo ir sakė, kad jiems labai svarbus mūsų palaikymas. Sunku apsakyti, kas darėsi širdyje. Jaučiausi labai laimingas.

Kokius pomėgius dar turi?

Mėgstu rašyti eilėraščius, piešti.

Kodėl ant tavo rankos ištatuiruota A raidė?

Tai mano dukros Amelie vardo pirmoji raidė. Ji rudenį jau eis į trečią klasę.

Maksai, gal gali pasidalinti, kas tau yra laimė?

Man laimė yra kai žmonės pasakoja, kad mano daina padėjo jiems sunkiu gyvenimo laikotarpiu išeiti iš sunkumų, padėjo tapti laimingesniems. Jaučiuosi laimingas, kai koncertuodamas matau žmonių šypsenas, žinau, kad jiems patinka Biplan dainos. Jaučiuosi laimingas gerai sugrojęs koncertą. Tai turbūt yra muzikinė laimė.

O asmeniškai laimė man yra buvimas su savo šeima. Man buvo didžiulė laimė pamatyti, kaip gimsta mano dukra ir susitikti su ja vos tik jai gimus. Esu laimingas, kai šeimos nariams viskas gerai, kai jie sveiki, neserga.

Kaip praleisi šią vasarą?

Vasarą nemažai koncertuosiu su grupe. Taip pat leisiu laiką su savo šeima.

Rekomenduojami video