Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pergalės diena Rusijoje

Gegužės 9-ąją švenčiama Pergalės diena Rusijoje yra pati didžiausia šventė, vienijanti kone visas rusų šeimas, per Antrąjį pasaulinį karą praradusias savo artimuosius. 2012 m. Tomsko telekompanijos TV-2 darbuotojai Sergejus Lapenkovas ir Igoris Dmitrijevas pakvietė visus tėvynainius, kurių tėvai ir seneliai kovojo Antrojo pasaulinio karo fronte, išeiti į gatves su jų nuotraukomis.

„Ne mūsų jėgoms pakviesti į vieną gretą mūsų senelių sielas. Bet mes galime jų nepamiršti“, – sakė akcijos iniciatoriai. Tuomet į Tomsko gatves nešdami savo žuvusiųjų giminaičių nuotraukas išėjo 6 tūkstančiai žmonių. Akcija buvo pavadinta „Nemirtingojo pulko“ vardu.

Pasak akcijos sumanytojų, ne paprasti žmonės, bet valstybė keitė savo požiūrį į šventę. „Mūsų veteranai iškeliauja, ir kas juos pakeis šią šventinę dieną? Gal kažkokie keisti fizkultūrininkai su keistomis vėliavomis, žmonės mįslingomis uniformomis, korporacinės ir partinės kolonos? Mes matėme, kuo virsta Gegužės 9-oji, ir tapo aišku, kad reikia paprasto veiksmo. Paimti senelio nuotrauką, pritvirtinti ją prie štatyvo ir su ja išeiti į gatvę. Kad Gegužės 9-ąją mūsų seneliai būtų su mumis. Nors kartą per metus turime tapti viena tauta. Mūsų senelius irgi sujungė tie patys apkasai“, – sakė S. Lapenkovas.

Gegužės 9 d. Raudonojoje aikštėje Rusija tradiciškai pasauliui demonstruoja savo karinius raumenis. Kai nėra kuo ypatingai didžiuotis, didžiuojamasi fizine jėga. „Nemirtingojo pulko“ organizatoriai teisingai kelia klausimus apie tai, kuo virsta ši šventė, Anapilin iškeliavus kone visiems Antrojo pasaulinio karo veteranams. Teigdami, kad atminčiai visi lygūs, o tiems, kas sėdėjo apkasuose, tai buvo gėrio ir blogio kova, kartu jie sako, kad teisės į atmintį niekas negali politizuoti ir ja naudotis savo politiniais tikslais.

Tiek Suomijos, tiek Antrajame pasauliniame kare kovojusių rusų šauktinių niekas neklausė, ar jie nori kariauti. Iki šiol tebeskaičiuojama, kiek jų žuvo. Stalinas suskaičiavo 7 milijonus aukų, Brežnevo epochos vadovėliai rašė, kad tokių buvo 20 milijonų. „Nemirtingasis pulkas“, nemanipuliuojantis statistika, skaičiuoja 42 milijonus. Jei tai tiesa, šie skaičiai yra daugiau nei šokiruojantys. Jie parodo, kad Sovietų Rusijai jos piliečiai tebuvo patrankų mėsa. Deja, šis požiūris nėra pakitęs – tereikia prisiminti Beslano ir Nord-Ost įkaitų vadavimo dramas...

Rusijos valdžia ir dabar nesigėdi manipuliuoti ir naudotis „Nemirtinguoju pulku“ savo interesų labui. Akcijos organizatoriai priešinasi iniciatyvoms „Nemirtingajam pulkui“ eiti su Vieningosios Rusijos vėliavomis. „Tai – ne politinė akcija. Ir nereikia dėl jos vaikytis kuo didesnio skaičiaus žmonių eisenoje“, – taip I.Dmitrijevas atsako į melagingus pranešimus apie tai, kad akcijos sumanytojai kviečia ignoruoti paradus.

Rusams tebeieškant Gegužės 9-osios šventimo raiškos formų, verslas irgi nesnaudžia. Socialiniuose tinkluose dalinamasi keisčiausiais prekių ir paslaugų pasiūlymais: tai ir manikiūras su Georgijaus juostele, tatuiruotės šunims su šventės simbolika, jau nekalbant apie marias „vodkos“. Mažiesiems klientams siūloma netgi vaikiška NKVD uniforma. Komercija veržiasi į pačias sakraliausias rusiškos šventės gelmes.

Iki šiol klampios tos gelmės tiek rusams, tiek jų kaimynams. Žuvusiųjų vaikaičiai jau pradeda kalbėti apie tai, kad paradų triukšme nesigirdi artimųjų. Toks požiūris teikia vilties, kad Pergalės diena gali tapti šilta atminties švente Rusijoje.

FB nuotr.

Rekomenduojami video